Služby

informace k focení koukni dolů

ATELIÉR

V ateliéru fotím rodiny, děti, newborn, partnerské a budoárové foto.

EXTERIÉR

Nejčastěji fotím v lesích a parcích. Krásné scenérie nabízejí louky i zdánlivě zanedbaná místa. Ostrava a její okolí také nabízí skvělé
industriální scény.

U VÁS DOMA

Pokud je vám příjemné domácí prostředí, po domluvě fotím i doma.

Klikni na focení které tě zajímá, pod fotkou najdeš všechny informace, které potřebuješ

Děti do 10 dnů ateliér
Dětské foto Ateliér
Dětské foto venku
Těhotenské foto ateliér
Těhotenské foto Exteriér
Rodinné foto v ateliéru
Rodinné foto venku
Partnerské foto
Generační foto
Laskavé focení
Tématické foto
Hobby foto
Osobní portrét

Všeobecné informace k focení:

Jak se připravit:

Pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Čím jednodušší oblečení, nejlépe jednobarevné bez flitrů a nápisů, tím lépe. Pak nebude přitahovat pozornost nápis na tričku, ale vaše tvář. Bílá a černá jsou základ, ale hezky vypadají všechny pastelové barvy. Ideálně když sladíte sebe nebo celou rodinu do jedné nebo dvou barev. Vyhněte se, prosím, reflexním a výrazným barvám. Nejen, že se mohou odrážet na pleti, což pak vyžaduje hodně grafické práce, ale výrazné barvy stejně jako nápisy přitahují pozornost, která by měla být směřována hlavně na vás. Konzultace co na sebe, je součástí mojí práce. Je běžné, že si klient doveze více oblečení a před focením vybereme a doladíme, co bude na focení nejlepší.

Délka focení A ODMĚNA:

Málokdy se focení stihne za hodinku. A pokud se budete fotit s dětmi, počítejte spíše hodinky dvě. Dětem chvíli trvá, než si na přítomnost fotografa zvyknou a začnou se chovat uvolněně. Je dobré si vyhradit čas tak, aby jste nebyli limitováni další aktivitou, kterou pak musíte stihnout. Vždy se snažím děti za focení odměnit nějakou malou drobností. Pokud by jste s tím nesouhlasili, informujte mne, prosím, předem.

Kdy a jak dostanete fotky:

Výsledné fotografie, kterých je dle typu focení 10 až 25  (přesně je uvedeno u konkrétního typu focení) vám po profesionální postprodukci zašlu k nahlédnutí nejpozději do 14 dnů. Postprodukce zahrnuje základní úpravy pleti, odstranění jizviček a nedostatků, které byste měli na fotkách neradi. V základní úpravě je rovněž barevné ladění fotografií. Ze zaslaných náhledů si vyberete deset fotografií pro tisk, který je v ceně focení. Tištěné fotografie si vyzvednete buď osobně, nebo vám je zašlu poštovní zásilkou. Všechny fotografie, které jsem zaslala v náhledu, vám předám v digitální podobě přes uschovna.cz nebo na vypáleném CD (dle dohody). V případě, že budete chtít složitější grafické úpravy (odstranění hodinek, proporční změny, apod.), provedu úpravy na základě ceny, kterou si domluvíme. Ta se může pohybovat od 50,-Kč do 400,-Kč. Neposkytuji fotografie bez postprodukce a fotografie ve formátu .RAW.

Cena focení:

Konkrétní ceny jsou uvedeny u jednotlivých tipů focení. Základní cena uvedená u jednotlivých tipů focení zahrnuje vždy přípravu scény, vlastní fotografickou práci, práci na postprodukci fotografií, tisk 10 ks fotografií do velikosti formátu 15×23 (větší formáty jsou za příplatek), u focení nad 20 km od mého ateliéru cestovné, případně CD s fotografiemi (dle dohody s předáním fotografií). 

Ateliér:

Můj ateliér je uzpůsobený pro všechny druhy focení. Používám černé, bílé a šedé fotopozadí, a rovněž připravuji scény podle domluvy s klientem. Ateliér je vybaven velkými okny, které umožňují fotit  za přirozeného denního světla. Je také vybaven značkovými zábleskovými světly Photone Europe a rekvizitami pro různé typy focení od focení malých dětí až po generační focení. Nachází se na ulici Martinovské 3244/42 v Ostravě Martinově, v administrativní budově dílen dopravního podniku. Můžete sem dojet autem, je zde parkoviště. Ale také tramvají, nebo autobusem (vedou zde linky tramvaje 4,19 a autobusu 44, 51,58). Focení v ateliéru je možné po dohodě i o víkendu.

Exteriér:

V letních měsících nejčastěji fotím ráno do 10 hodin nebo večer po 17 hodině. Může se ale stát, že nám počasí dovolí fotit i mezi těmito hodinami. Vždy záleží na konkrétním dni a na tom, jak svítí slunce a o jakou lokalitu se jedná. Domlouváme se předem s tím, že jeden den před focením si vše finálně potvrdíme. Osvědčená místa na focení mám vytipována a doporučím vám je dle toho, jaký tip focení budete chtít. U focení nad 20 km od mého ateliéru si účtuji cestovné

U vás doma:

Pokud toužíte po focení doma – ať už z důvodu, že manžela do ateliéru nedostanete ani párem koní anebo, že to doma prostě máte rádi, přijedu vás a vaši rodinu vyfotit do vašeho bydliště. Počítejte s tím, že zabere trochu více času, než najdeme vhodné místo a připravíme ho tak, aby bylo focení možné a aby jste byli s výsledkem spokojeni.