Osobní portrét

 

Osobní portrét

Kde: Osobní portrét je možné fotit jak v ateliéru, tak i venku. Osobní portrét by měl vystihovat vaši osobnost. Záleží na použití snímků. Zda je máte pro své potěšení, nebo je chcete použít třeba jako profesní. Výběr je na vás. Venku fotím nejčastěji na loukách a v lesích kolem Ostravy. Krásné parky jsou také v okolních obcích. Záleží na ročním období a místě, co zrovna nabízí. Zajímavé snímky vznikají i ve městě, nebo na zpevněných plochách, ne každý se rád brodí trávou. Konkrétní lokalitu vybírám dle vašich potřeb a přání. U profesní fotografie bývá vhodné ji fotit v místě, kde vykonáváte vaši profesi, je-li to možné.

Doprava: Záleží na výběru místa. Pokud budeme fotit venku, pak si den předem domluvíme, zda focení s ohledem na počasí platí, či nikoliv. Na domluvené místo se dopravíme každý sám. Jezdím na místo dříve, abych zkontrolovala, zda je vše v pořádku a můžeme se pustit do focení. V případě, že budeme fotit v místě vaší profese, potřebuji znát přesnou adresu a mít povolen vstup do objektu. V případě, že zvolíte ateliér Fotim-lidi, zadejte si do navigace ulici Martinovská 3244/42 v Ostravě Martinově, v administrativní budově Dílen dopravního podniku. Můžete sem dojet autem, je zde parkoviště. Ale také přijet tramvají, nebo autobusem (vedou zde linky tramvaje 4,19 a autobusu 44, 51,58).

Co si vzít s sebou: Pokud budeme fotit osobní portrét, vezměte si jednoduché jednobarevné oblečení, ve kterém je vám dobře a které vás vystihuje. V případě, že budeme fotit venku, počítejte s tím, že se asi budete převlékat v terénu. Vezměte si, prosím, deku na rozložení oblečení a na to, aby jste se na dece převlékli. Nějaké pití, kosmetiku, pokud používáte, hřeben, lak na vlasy (občas vítr fouká více, než by si fotograf přál). Oblečení prosím laďte do dvou, maximálně třech barev. Konzultace co na sebe je součástí mé služby.

Slušivé jsou šaty, košile, jednobarevná trika v kombinaci s džíny. Pro ženy jednoduché šaty. Na podzim se hodí zase jednobarevné svetry v teplých odstínech a výraznou strukturou. Vyhněte se lesklým bundám a trikům s nápisy. Je dobré se podívat ven z okna a řídit se aktuálními barvami přírody. Hodně vám napoví, co se bude hodit na focení. U profesního portrétu je možné mít na sobě pracovní oděv, v němž se běžně v práci pohybujete.

Získáte: 12 profesionálně zpracovaných záběrů z focení v digitální podobě vypálených na CD nebo zaslaných přes úschovnu (záleží na domluvě). Z těchto záběrů si vyberete 8, jejichž tisk do velikosti 15×23 máte v ceně focení.

Cena: 1900,- Kč s DPH (ve vzdálenosti nad 20 km od ateliéru cestovné 9,-Kč/km)

Doplnění: Nad rámec je možné doobjednat náročnější úpravy snímků (cena je smluvní), jiné formy tisku (fotoplátno) nebo zpracování fotoknihy.