Dětské foto venku

Dětské foto venku

Kde: Vy sami nejlépe víte, jaké prostředí mají vaše děti rády. Jestli je to les, louka nebo potůček, ale také třeba starý dům nebo stodola. Dle toho, jaké fotky si přejete, navrhnu vhodnou lokalitu. Nejčastěji fotím na loukách a v lesích kolem Ostravy. Krásná místa jsou také v parcích okolních obcí. Záleží na ročním období a místě, co zrovna nabízí. Zajímavé snímky vznikají i v intravilánu. Pro děti je focení venku svobodnější a volnější, než focení v ateliéru. Ale právě vysoká tráva některé děti straší a nechtějí do ní vstoupit. Některé nechtějí ani sedět v lesním listí, protože mají strach z brouků a hmyzu, který se tam může skrývat. Prosím berte v potaz povahu vašich dětí, je to pro komfort focení velmi důležité. Většinou se snažím vybrat místo v blízkosti vašeho bydliště, tak aby byl dojezd na lokalitu pro vás komfortní.

Doprava: Den předem si potvrdíme, zda focení s ohledem na počasí platí, či nikoliv. Na domluvené místo se dopravíme každý svým způsobem. Jezdím na místo dříve, abych zkontrolovala, zda je vše v pořádku a můžeme se pustit do focení.

Co si vzít s sebou: Určitě si nachystejte s sebou pití a nějaké dobroty pro děti. Je dobré mít nějakou odměnu za to, jak jim focení jde. Snažím se z focení udělat zábavu a kolikrát děti samy vymyslí nějakou pózu, která by nás dospělé nenapadla. Oblečení, prosím, laďte do dvou, maximálně třech barev. Je vhodné ho se mnou zkonzultovat předem. Slušivé jsou ne příliš pestré šaty nebo jednobarevná trika v kombinaci s džínovými kalhotami. Na podzim se hodí zase jednobarevné svetry v teplých odstínech a výraznou strukturou. Vyhněte se lesklým bundám a trikům s nápisy.

Je dobré se podívat ven z okna a řídit se aktuálními barvami přírody. Hodně vám napoví, co se bude hodit na focení. Přibalte si deku, na které si mohou děti odpočinout, najíst se, nebo převléknout. Vhodná je oblíbená hračka od dětí. Udělá jim dobře, že ji mají s sebou. V případě, že se budete chtít fotit bosky, je dobré si vzít nějaký ručník na utření nohou, než je znovu obujete.

Získáte: 20 profesionálně zpracovaných záběrů z focení v digitální podobě vypálených na CD nebo zaslaných přes uschovna.cz (záleží na domluvě). Z těchto záběrů si vyberete 10, jejichž tisk do velikosti 15×23 máte v ceně focení.

Cena: 2500,- Kč s DPH (ve vzdálenosti nad 20 km od ateliéru cestovné 9,-Kč/km)

Dětské foto venku

Doplnění: Nad rámec je možné doobjednat náročnější úpravy snímků (cena je smluvní), jiné formy tisku nebo zpracování fotoknihy.