O mně

O MNĚ

"Lidé jsou pro mne nevyčerpatelnou inspirací."

Radost z tvoření

Je to jednoduché. Focení miluju. Vlastně jsem ho milovala už dávno, ale klasický kinofilm mi nikdy nevyhovoval. Asi si trochu pokazím image, ale patřím k těm málo fotografům, které vůbec neláká čekat v setmělé fotografické komoře, máchat si ruce v chemických roztocích a doufat, že to celé dopadlo dobře. Čímž nijak nesnižuji umění těch, kteří to takhle dělají a mají nádherné výsledky. Ale digitální fotografie to je úplně něco jiného. Cvak a hele tohle ještě není ono, cvak a tohle už vypadá dobře. Cvak a super to je ta fotka ke které jsem směřovala. Digitální fotografie byla a je pro mě dar z nebe.

Rozhodovala jsem se pečlivě a dlouho, ale nakonec jsem se přidala do táboru „cannonistů“. A zatím nemám potřebu to měnit. Po počátečních letech s Cannon EOS 500 a setovými objektivy jsem se posunula k nádhernému EOS D6 Mark II. Fotím na objektivy Sigma a Canon.

Focení je moje libůstka. Něco, co jsem si vybrala jako přidanou hodnotu svého života. Focení je něco, co si hodlám i nadále hýčkat a netlačit sebe ani ty které fotím do nekomfortních situací. Mám to štěstí, že si to takhle mohu dovolit.

ti co už se mnou fotili

Při focení potřebuje každý jiný čas. Někdo se umí postavit do světla hned a jinému to trvá déle, než se v nové situaci uvolní a zklidní. Dávám lidem tolik času, kolik potřebují. Mým cílem jsou nejen fotky, které potěší a zaujmou, ale také náš vzájemný dobrý pocit, ze společně prožitého času.