Služby

FOTÍM ŽIVOT, KTERÝ ŽIJETE


Informace k focení:

 

Jak se připravit:

Pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Čím jednodušší oblečení, nejlépe jednobarevné bez flitrů a nápisů, tím lépe.  Bílá a černá jsou základ, ale hezky vypadají všechny pastelové barvy. Ideálně když sladíte sebe nebo celou rodinu do jedné nebo dvou barev. Vyhněte se, prosím, reflexním a výrazným barvám. Nejen, že se mohou odrážet na pleti, což pak vyžaduje hodně grafické práce, ale výrazné barvy stejně jako nápisy přitahují pozornost, která by měla být směřována hlavně na vás, nikoliv na vaše oblečení. Konzultace co na sebe, je součástí mojí práce. Je běžné, že si klient doveze více oblečení a před focením vybereme a doladíme, co bude na focení nejlepší.

Délka focení a odměna dětem:

Málokdy se focení stihne za hodinku. A pokud se budete fotit s dětmi, počítejte spíše hodinky dvě. Dětem chvíli trvá, než si na přítomnost fotografa zvyknou a začnou se chovat uvolněně. Je dobré si vyhradit čas tak, abyste nebyli limitováni další aktivitou, kterou pak musíte stihnout. Vždy se snažím děti za focení odměnit nějakou malou drobností. Pokud s tím nesouhlasíte, informujte mne, prosím předem.

Kdy a jak dostanete fotky:

Výsledné fotografie,  vám zašlu k výběru nejpozději do 14 dnů. Vy si vyberete, které budete chtít doladit  a vytisknout. Postprodukce zahrnuje základní úpravy pleti, odstranění jizviček a drobností, které by na fotce rušily. V základní úpravě je rovněž barevné ladění fotografií. Fotografie obdržíte jak v tištěné, tak v digitální podobě. Tištěné fotografie si vyzvednete buď osobně, nebo vám je zašlu poštovní zásilkou dle domluvy.V případě, že budete chtít složitější grafické úpravy (odstranění hodinek, proporční změny, apod.), provedu úpravy na základě ceny, kterou si domluvíme. Ta se může pohybovat od 50,-Kč do 400,-Kč. Neposkytuji fotografie bez postprodukce a fotografie ve formátu .RAW.

Cena focení:

Konkrétní ceny jsou uvedeny v ceníku focení. Základní cena uvedená u jednotlivých tipů focení zahrnuje vždy přípravu scény, vlastní fotografickou práci, práci na postprodukci fotografií, tisk s fotografií do velikosti formátu 15×23 (větší formáty jsou za příplatek), u focení nad 20 km od mého ateliéru se připočítává cestovné

Ateliér:

Můj ateliér je uzpůsobený pro všechny druhy focení. Používám černé, bílé a šedé a barevné fotopozadí, a rovněž připravuji scény podle domluvy s klientem. Ateliér je vybaven okny, které umožňují fotit  za přirozeného denního světla. Je také vybaven značkovými zábleskovými světly Photone Europe a rekvizitami pro různé typy focení od focení malých dětí až po generační focení. Focení v ateliéru je možné po dohodě i o víkendu.

FOCENÍ VENKU:

V letních měsících nejčastěji fotím ráno do 10 hodin nebo večer po 17 hodině. Může se ale stát, že nám počasí dovolí fotit i mezi těmito hodinami. Vždy záleží na konkrétním dni a na tom, jak svítí slunce a o jakou lokalitu se jedná. Domlouváme se předem s tím, že jeden den před focením si vše finálně potvrdíme. Osvědčená místa na focení mám vytipována a doporučím vám je dle toho, jaký tip focení budete chtít. U focení nad 20 km od mého ateliéru si účtuji cestovné

U vás doma:

Pokud je pro vás komfortnější focení u vás doma, přijedu vás a vaši rodinu vyfotit do vašeho bydliště. Počítejte s tím, že zabere trochu více času, než najdeme vhodné místo a připravíme ho tak, aby bylo focení možné a aby jste byli s výsledkem spokojeni.