Tematické focení

Kde: Nejčastěji fotím na loukách a v lesích kolem Ostravy. Často se najdou opuštěné stodoly nebo nějaká zřícená zídka. Tiché zákoutí nebo frekventované místo, kde se dají nafotit snímky, o nichž by nikdo neřekl, že vznikly právě tam. Záleží na ročním období a tématu, které má z fotky vyznít. Zda je téma romantické nebo temné. Mám vytipovaná místa, která nabídnou nejvhodnější scénu pro váš záměr. Většinou se snažím vybrat místo v blízkosti vašeho bydliště tak, aby byl dojezd na lokalitu pro vás komfortní.

Doprava: Den předem si domluvíme, zda focení s ohledem na počasí platí, či nikoliv. Na domluvené místo se dopravíme každý svým způsobem. Jezdím na místo dříve, abych zkontrolovala, zda je vše v pořádku a můžeme se pustit do focení.

Co si vzít s sebou: Určitě si vezměte s sebou jídlo a pití. Při tomto focení je naprosto zásadní kostým a rekvizity. Na nich se musíme dopředu domluvit. Počítejte s tím, že se budete převlékat někde v terénu, takže to určitě bude chtít nějakou podložku na převlékání a deku na rozložení věcí. Aby byly snímky autentické, musíte sami věřit, že jste tím koho fotím, to zabere trochu více času, počítejte s tím.

Pokud bude u focení nějaké zvíře, musíme být trpěliví dvojnásobně. Zvířata si málokdy nechají poručit a je potřeba s nimi pracovat po dobrém. Budete-li mít u sebe psa, nezapomeňte na misku na vodu a taky nějaký pamlsek, nebo hračku. Se zvířaty není možné fotit bez přestávky. Tematické focení vyžaduje často asistenci. Pokud můžete vzít někoho, koho to bude bavit s sebou a může vám být k ruce, bude to výhoda. V případě, že bude focení vyžadovat asistenta, mohu ho zajistit za příplatek ve výši 500,-Kč.

Získáte: 15 profesionálně zpracovaných záběrů z focení v digitální podobě vypálených na CD nebo zaslaných přes uschovna.cz (záleží na domluvě). Z těchto záběrů si vyberete 10, jejichž tisk do velikosti 15×23 máte v ceně focení.

Cena: 2400,- Kč s DPH (ve vzdálenosti nad 20 km od ateliéru cestovné 9,-Kč/km, plus cena případných rekvizit)

Tematické focení

Doplnění: Nad rámec je možné doobjednat náročnější úpravy snímků (cena je smluvní), jiné formy tisku nebo zpracování fotoknihy.